Just Smile
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Be happy for this moment. This moment is your life.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pierdut in propria lume

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 4:06 am

Am intrat in sala de muzica cu chitara in spate. Orele se terminasera dar imi placea sa cant cand nimeni nu ma auzea. M-am asezat pe un scaun la geam si am inceput sa-mi misc usor degetele pe corzile chitarii.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:18 am

Tocmai iesisem din sala de clasa cu o mapa in mana,pregatindu`ma sa plec acasa.Se parea ca se terminasera orele dar eu as fi preferat sa raman,aveam mult de mers pana acasa si nu mai aveam bani de taxi . Am trecut pe langa o incapere care am dedus ca e sala de muzica deoarece usa fiind intre-deschisa,se auzeau unele sunete ale chitarii.Mi`am strecurat capul acolo sa vad cine canta .
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:21 am

Am continuat sa cand adaugand si vocea. Cantam Simple Plan- I'm just a kid. Iubeam aceasta melodie.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:23 am

Am devenit si mai curios atunci cand a adaugat si vocea,asa ca am intrat cu totul in incapere,alaturand putin usa sa fie exact asa cum era inainte.M`am apropiat mai mult fara sa fac vreun zgomot sa nu`l intrerup.Canta asa bine.Am zambit slab,ramanand tacut in spatele lui.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:24 am

Am inceput sa-mi misc capul pe ritmul melodiei. Eram prea cuprins de melodie ca sa aud ce se intampla in jurul meu.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:26 am

Melodia mi s`a parul cunoscuta iar cand a ajuns la refren mi`am desprins usor buzele si am lasat cateva cuvinte sa iasa,cantan o data cu el,insa mult mai incet,mai mult fredonam .
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:29 am

Am auzit inca o voce si mi-am intors privirea fara sa ma opresc din cantat. L-am vazut pe baiat dar l-am lasat sa cante o data cu mine.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:31 am

Am continuat sa cant inca putin,apoi m`am oprit cand l`am vazut ca ma privea.Defapt ma intimida.Probabil il deranjam asa ca am decis sa ma opresc si sa il ascult pe el.Oricum nu stiam toate versurile.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:32 am

In cateva clipe am terminat melodia si m-am intors cu tot corpul spre baiat.
-De ce te-ai oprit?il intreb zambind.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:34 am

Imi duc o mana in cealalta,privindu`l.
-Nu am luat lectii de canto si,daca ai observat,cred ca mai mult te incurcam! i`am raspuns,vorbind destul de incet.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:35 am

-Ei si? Nici eu n-am luat lectii si nu-s expert asa ca nu ma deranja!zambesc. Chin!ma prezint intinzandu-i mana,
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:37 am

-Takuzu! ma prezint la randul meu,prinzandu`i mana si strangandu`l usor . Ai cantat super ! Cred ca e prima data cand stau langa o persoana cu o chitara in mana,chicotesc.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:38 am

Chicotesc si-i dau drumul la mana.
-Mersi!zambesc si-l analizez, era destul de dragut. N-ai mai avut prieteni ce cantau la chitara?
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:42 am

Ma lipesc de zid , lasand mapa intr`o parte a pervazului .
-Prieteni ? Umm..Nu prea vorbeau despre ei,nu stiu daca ii puteam numi prieteni. Oricum,esti primul,ti`am zis! zambesc,analizandu`i chitara.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:43 am

-Ma simt onorat sa-ti fiu primul prieten cu chitara!zambesc. Vrei sa incerci?il intreb vazand ca-mi tinteste chitara cu privirea.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:45 am

-Sincer sa fiu,am pus mana pe o chitara,dar nu ma prea pricep ! mormai,putin bosumflat.
De ce nu puteam bate din palme si deja sa stiu sa cant ?
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:47 am

Imi scot chitara din gat si i-o intind.
-Incearca!zambesc. Nu conteaza daca nu stii, inveti daca vrei!
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:49 am

Iau chitara si o asez in asa fel incat sa pot sta comod .
-Daca pateste ceva promit ca o platesc , ii zic putin amuzat,insa totodata serios,incepand sa ii ating corzile.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:50 am

-Las ca nu pateste nimica! E rezistenta!ii zic ascultand melodia ce o facea
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:52 am

Nu prea stiam exact ce sunete ar trebui sa scoata,sau ce melodie ar trebui sa cant.Inventam ceva pe loc,apoi continuam.Nici nu imi dadeam seama daca se auzea bine sau nu,parca mi se infundau urechile.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:53 am

Se pricepea destul de bine desi unele note ce le canta nu se potriveau cu restul.
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:55 am

Ma uitam la mainile mele ce se miscau,parca nu le controlam eu. Dupa ceva timp m`am oprit privindu`l pe Chin .
-De ce nu ti`ai pus mainile la urechi ?
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:56 am

-Pentru ca nu ai cantat asa de rau!scot limba la el. Cu ceva antrenament ai sa devii bun!zambesc
Sus In jos
Takuzu

Takuzu


Mesaje : 127
Data de înscriere : 21/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 5:58 am

-Multumesc ca mi`ai imprumutat`o.Sper ca nu a patit ceva !
Ii inapoiez chitara,lasandu`ma in jos,cu spatele de zid sa stau cat mai relaxat.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume EmptyMar Iun 22, 2010 6:00 am

Imi pun iarasi chitara in gat.
-Daca a patit ceva am s-o repar!Nu-i mare chestie!zambesc
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pierdut in propria lume Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut in propria lume   Pierdut in propria lume Empty

Sus In jos
 
Pierdut in propria lume
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Just Smile :: Academy :: Sala de muzica-
Mergi direct la: