Just Smile
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Be happy for this moment. This moment is your life.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pe ici pe undeva

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 12:54 pm

Era frumos afara si nu aveam chef sa stau in casa asa ca m-am dus in parc. M-am mirat ca nu prea era lume si am inceput sa ma plimb.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:04 pm

Mama ma-sii! isi prvii nervoasa rola stanga, Ramasese fara o roata, roata din spate.
Ofta, denajduita
Abia le-am luat, mdeah, nu mai iau role la mana a doua de pe net! se asigura ca si bara pe care incerca schema primeste cateva incruntaturisi injuraturi
Omule, parca as suferii de animism se apleca, strangand dintr-un ochi cand simtii intepaturile din spate, de deasupra osului sacral.
Ofta si isi deschise inchizatoarea de la rola, zabovind o clipa pentru a le privii.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:06 pm

M-am oprit cand am vazut o fata care facea scheme cu rolele pe o bara. Am vazut ca s-a oprit dar am continuat sa o privesc, sperand sa reia schemele
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:15 pm

Scoase rola, apoi pe urmatoarea. Cu miscari foarte lente, aducatoare a parere de rau/
Le proptii de banca un timp, mai exact pana isi scoase tenesii albi din ghizodan. Lucru care dura aproape jumatate de minut avand in vedere ca avea doua carti, o patura, o s ticla de nestea, un bloc a4 si penarul pentru desen la ea.
Ii arunca pe jos, vizibil iritata si se apleca, icnii scurt din cauza intepaturii care revenii si mai dureroasa, totusi isi lega baschetii si se ridica.
Isi intinse cutele de la blugii strech,negrii, parca suparata si pe ele.
scoase tot ce avea in ghiozdan pentru a indesa rolele acolo.
cand vru sa puna ultimul lucru, blocul de desen, acesta ii scapa. Foile desprinse, cu desenele ei, se imprastiindu-se pe toata aleea.
deine mutter!


Ultima editare efectuata de catre Odradek Francesca in Joi Iun 24, 2010 1:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:18 pm

Cand m-am apropiat de fata aceasta si-a scapat foile de desen pe jos. M-am aplecat si le-am adunat pe fiecare scapand cate un ochi pe unele foi.
-Uite!i-am zis intinzandu-i desenele
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:23 pm

Isi musca limba pentru a nu comenta
cineva sa ma opreasca! isi scutura capul si se ridica, direct din picioare, fara ajutorul mainilor.
Da, mersi ii zambi scurt.
Buzele ei aveau o feminitate aparte, fiind mari si carnoase, mulandu-se intr-un mod dubios, usor seducator, pe forma acelui zambet.
Un zambet dulce si trist.
Intinse mana pentru a lua foile
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:34 pm

-Cu placere!ii zic zambind. Chin!ma prezint prvivind-o
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:39 pm

Il privii o clipa mirata, aruncandu-i un zambet de "da'-te-am-intrebat-eu-ceva-ba-nene?-nu-mai-imi-zice-daca-nu intreb si totusi il atintii cu privirea. Analizandu-l, subtil, si totusi analizandu-l.
Ochii ei ciocolatii avand o expresivitate ironica si in acelasi timp sticloasa. Ca si cum ea nu era acolo, nu psihic.
ranjii scurt si stranse la piept lucrarile, c-o mana, cealalta intinzandu-i-o
Odradek, incantata din obisnuinta se prezenta cu numele de familie, nu neaparat pentru ca era mai deosebit ci doar pentru ca ii placea mai mult. Intamplarea dubioasa facea ca numele ei de familie sa se potriveasca cu un personaj de-a lui Kafka, un personaj pe care-l a dora si in care se regasea atat de mult, atat de bine.
Inchie ochii o clipa, sau mai multe, parca tematoare de atingere,a de contacul cu el.
Pielea ei rece, devenind o clipa asemenea unei pielite de gaina, de parca i-ar fi frig in tricoul alb si lung,..si decoltat.
Isi deschise, ochii. Bine, mai mult intredeschise la acel moment, privindu-l printre genele lungi si intoarse. Hipnotizante.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:45 pm

I-am strans prieteneste mana apoi i-am dat drumul.
-Ai patit ceva la role de te-ai oprit?o intreb curios
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:52 pm

Se intoarse pe calcaie, in msicar eobsbervandu-se mersul ei foarte usor si totusi nervozitatea trezita de intrebare.
Se apleca, blugii strangandu-se pe posteriorul si pulpele ei, scotandu-le in evidenta.
Din pacate. Le-a sarit una din roti. Va trebui sa astept, sa strangbani pentru o pereche calumea tonul ii era maical, cordial. Vocea avea tonuri joase, de alto si in acelasi timp era foarte melodioasa.
Rasufla greoi si se indrepta de la spate, oasele trosnindu-i.
Ei, si-acum sa vad cum ridic asta rase scurt, strangandu-si ochii. Totusi ii redeschise, vizibil ingrijorata pentru greutatea ghiozdanului.
Intinse mana dreapta, mana in care avea cea mai multa forta si ridica ghiozdanul. Se dezecholibra o clipa, insa il puse rapid in spate.
Aproape cazu si totusi se oprii singura gasindu-si un echilibru oarecare.
chin, cum se face esti treaz la ora asta? Foarte rar vad lume p`aci, cel putin dimineata
Se intoarse spre el, mai greu decat intr-o miscare normala datorita greutatii suplimentare.
Pe buze avea un zambet, talamb. Amical, vizibil doar de fata. Pentru socializare.
Isi duse mana la pantaloni scotand pachetul de tigari, de malboro filter plus si scoase una dintre tigari. o miscare gratioasa, doar a degetelor lungi si subtiri.
O puse intre buze si se cauta prin buzunare, dupa bricheta
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 1:58 pm

Imi scot bricheta si i-o dau cand vad ca nu o gaseste pe a ei.
-Pai nu stiu!ridic din umeri. Am unele zile in care ma trezesc dimineata!zambesc. De ce nu muti o roata de la role? Nu e prea diferit sa mergi pe trei roti in loc de patru!
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 2:04 pm

Rase scurt
Pentru echilibru in scheme am nevoie de patru roti, altfel trebuie sa scot si frana si e si mai greu. CEl putin asa am siguranta ca nu-mi rup gatul din prima isi aprinse tigara in timp ce vorbea, la terminarea frazei inmanandu-i bricheta inapoi.
lasa tigara in gura, intr-un colt al buzelor, tragand din tigara si scotand putin mai tarziu prin nas si gura simultan.
Brusc se imtii paralizata, para nemaistiind ce sa spuna sau sa faca.
Isi inchise ochii, trase un fum. tot trupul ei contractandu-se, bustui eisind in evidenta in tricoul alb, mulat.
Pe fata ii cazu lumina rece a diminetii, evidentindu-i chipul rigid. Nasul coroiat, buzele carnoase, fat ausor imbatranita de cearcane si ochii mari. Inchisi si mari, de parca ar dorimii.
Isi scoase tigara dintre buze cu acelasi gest lejer, parca ajungand o rutina,s au un reflex neconditionat al trupului.
Apoi realiza ca el ii daduse ei bricheta.
Se trezii, parca, din somnolenta ce-o cuprinse acele cateva clipe si socase iar pachetul, deschiznadu-l si intinzandu-i o tigara, scoasa prin miscarea pachetului
Vrei? japoneza ei avea un aer strain. Defapt toata avea un aer strain, de la trasaturile dubioase, din diferite ipotaze parand o alta natie, pana la accentul usot stalcit.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 2:12 pm

Dau afirmativ din cap si iau tigara apoi o aprind.
-mersi!zic scotand fumul pe nas.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 2:23 pm

Rase scurt
Esti dragut sau haios. Tot p`acolo. daca n-ai ce face poti veni cu mine,ma duc sa desenez ii explica intinzadu-se de la mijloc in sus, simtind cum tot trupul ii se dezmorteste. Parca o presiune oarecare se desprindea din ea.
Isi puse inapoi tigara intre buze, tot pe coltul gurii. Era fumata pe jumatate.
Il privii scurt, parca spunandu-i "vi-sau- nu?", parca nerabdatoare sa jaunga acolo unde dorea.
Se purta de parca toata viata ei ar depinde de asta.
Nu neaparat ca ar fif acut ceva, ci doar alura ei de om absent se schimbase. Ajunse pur si simplu sa para nerabdatoare doar din felul cum respira, fuma, clipea, gesturi marunte. Gesturi care o construiau pe ea.
Isi ridica mana, unghiile rosu-visina-putreda, fiind vizibile, parca ajutand mai mult reflexiile roscate ale parului ei sa iasa in evidenta.
Soarele ii batea in crestet.
Si simtea in propria fiinta caldura aceea, o caldura dubioasa.
Sin in acelasi timp ii era foarte-foarte, frig.
Tremura.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 2:31 pm

-Da vin!zambesc si o privesc. Unde?o intreb curios.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 2:52 pm

Ii zambii surt si pasii inainte. un pas, doi, trei. Se indeparta de el si-si amintii c-o intrebase ceva. Arunca mucul d e tigara si-l strivii sub talpa
Nu stiu, iti voi spune cand vom ajunge acolo rase scurt si-si amintii o poanta mai veche din copilaria ei
"Locul perfect e...e acolo unde iti spune muschiu' ochiului, profesorul de pictura dintr-a opta avea un mod de-ati spune ceva de cadeai merue in fund de ras. Rar era serios si parea infricosator.Ca un maniac, sau in orice caz un om cu probleme psihice. Un om tulburat si interiorizat in lumea lui.
Liceul de arte palstice din Bucuresti zis si lumea drogatilor de necunoscatorii prosti, care se cred interesanti.
Isi stranse degetele mai bine pe breteaua ghiozdanului de campare simtind un nod in gat si-un gol in stomac. Defapt in ea insasi era un gol atat de mare, atat de puternic atat de...
Se simtea lipsita de ea insasi si de lume.
Goliciunea se exstinse r apid si pe chipuls i i n miscarile ei care devenira tot mai lente, emanand tot mai multa tristete si melancolie
In pasii ei hainele ii se lipeau de solduri, de trup, scotandu-le mai tare in evidenta. contrastul dintre non-culori fiind paroape tipator in acel moment.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 3:11 pm

Am urmat-o pe fata fara sa mai zic nimic. Continuam sa-mi fumez tigara in timp ce o analizam din spate.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 3:18 pm

Se oprii brusc.
Intrasera dej ain iarba in cele zece minute de mers. Se simtea tulburata de ceva din interiorul ei. Un fior, o durere a ei, ii cuprinse trupul.
Isi atunca lucrurile in iarba, parca nepasatoare.
incepu' sa tremure, foarte usor, buzele arcuindu-se in fata, transformandu-se intr-un zambet usor, un zambet fortat.
Isi stranse ochii, cateva lacrimi trecand de colturile ochiilor ei, in jos pe obraji luandu-i si creionul de ochi si rimelul inc aderea sa, lasand urme negre pe chipul ei atat de alb. al contrast al trupului ei.
Miscarile ei usoare, usor erotice. Fundul saltandu-i foarte usor la cate un pas dezechilibrat, hainele lipindu-ise mai tare de trup, evidentindu-i talia ingusta, sanii si posteriorul.
Inghitii in sec si-si puse ambele maini pe fata, trupul ei rece parca racindu-se si mai mult in acel moment.
Tremura atat de tare. Se las ain genunchi pe iarba.
Parca mintea ii era invadata de ceva al ei.
Ce zi...idioata! glasul ii tremura atat de tare. respir agreu, pe gura, ,oprindu-se din vorbit din cauza nasului care se infunda usor
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 3:39 pm

M-am speriat de reactia fetei. Ce patise? Speram sa nu fi facut nimic rau. M-am asezat in genunchi in fata ei punandu-mi mainile pe umerii sai.
-Ai patit ceva? Esti bine?o intreb ingrijorat
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 3:49 pm

Isi lasa mainile jos, punandu-le pe intre genunchii lor, al amandurora si se lasa in fata, punandu-si fruntea pe umarul lui.
nu mai plangea, se potolise.
Acum, respira greoi doar. Ca ci cum ar fi trecut brusc de cea mai grea perioada a zilei. Isi stranse ochii
ce dimineata de rahat! isi musca buza, rupand cojita foarmata de doar doua zile, sangele inghitandu-i buza inferioara si barbia.
Isi stranse ochii.
Simtea gustul metalizat in gura si usturimea si parca era cel mai bun lucru din viata ei.
Nu-i pasa daca baiatul er aimbibat in sangele ei, nu-i pasa de acest lucru.
Nu-i pasa nici de faptul ca ar parea idioata.
Pot ta cu capul pe picioarel tale? vorbea soptit, vocea ei parand mai groaa, mai grea si in acelasi timp mai melodioasa. Tonul ii era de-un calm dubios, trist, melancolic, ca si cum ceva din ea tocmai se rupse si-o durea, o durea tare.
Intre genunchii lor degetele ei se jucau, atingandu-i cand lui genunchi realizand cat era el de cald pe langa ea, pe langa alura ei de cadavru, apoi mainile se retrageau iar intre genunchii ei
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 4:16 pm

Cand s-a lasat cu capul pe umarul meu mi-am dus o mana in parul ei, fara sa observa ca si-a dus sangele.
-Poti sta cum vrei.ii zic calm.
Sus In jos
Odradek Francesca

Odradek Francesca


Mesaje : 16
Data de înscriere : 22/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 4:23 pm

Se ridica de pe el. Prima reactie fu sa-si acopere barbia si s-o stearga cu dosul palmei.
Se sprijinii in mana cu-n aer obosit apoi se lasa cu capul pe picioarele lui. Isi inchise ochii
Singurele momente cand am stat asa a fost atunci. In acel pod, cand simteam toata fiinta mea ca fiind vie. Acum ma simt letargica, aproape moarta. Nostalgica. Parca mor mereu.
Nu inteleg. Tin minte ca m-am asezat, m-am sprijinit de-un perete defapt si ca l-am privit. Asa, o ora sau doua si el in final si-a deschis aripile. La o luna dupa. Ultima saptamana de noiembrie.
Ce indepartat e si erau toate.
Ma simt moarta. Gata, mor, mor in mine!
expira brusc deotata si -si freca tampla de coapsa lui.
se gandii brusc daca el avea sa observe ca bluza lui era murdara de sange.
Isi stranse ochii.
chiar daca ar obsrrva, ce-ar face? se intoarse, cu ajutorul impingerii in coate, cu fata in sus.
avea ochii inchisi si parul lipit de fata, de urmele umede ale lacrimilor si de sangele care-i siroia din buza in jos, pe barba, pe gat.
era ca si cum sangele ii saruta pielea de la buze in jos intr-un mod erotic, excitant.
Se lasa moale, ca si cum era o marioneta, cu trupul moale, usor de miscat dupa voia oricui avea bunul simt sau nesimtirea, depinde, sa-i miste sforile tari ce-o-nbolnaveau pe zi ce trece.
Era obosita.
Era intuneric in mintea ei.
Sus In jos
Chin

Chin


Mesaje : 969
Data de înscriere : 20/06/2010

Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva EmptyJoi Iun 24, 2010 4:48 pm

Am vazut ca aveam bluza de sange dar ce era sa fac? Sa o cert? Sa tip la ea? Sa o dau de pe mine? Mi-am dus un deget la barbia ei si am sters-o de sange dar acesta inca mai curgea.Mi-am bagat mana in buzunar si am fost surprind sa dau de un pachet de servetele. L-am sco si i l-am dat.
-Sterge-te de sange!ii zic zambind
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pe ici pe undeva Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pe undeva   Pe ici pe undeva Empty

Sus In jos
 
Pe ici pe undeva
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Just Smile :: Town :: Parcul-
Mergi direct la: